Budapest, Visegrádi utca 49.
Hat magyarországi orvosi műszergyártó vállalat összevonásával 1963. július 1-jén alakult meg a Medicor Művek, a XIII. Röntgen u. 11-13. sz. alatt.
Bővebben:
A vállalatok - az egykori Siemens-Reiniger Veifa röntgengyárból 1957-ben létesült Medicor Röntgen Művek, a XIII. Véső u. 3. sz. alatt is működött Budapesti Orvosi Műszergyár, a röviddel ezt követően megszűnt Kontakta Villamos Szerelési Anyagok gyára a Váci út 48/a-b. sz. alatt, a Kórházi Berendezések Gyára, a Műszaki Művek és a Debreceni Orvosi Műszergyár - feladata az orvosi műszerek- és készülékek fejlesztése, gyártása és exportálása, komplett kórházak és kórházi egységek létesítése és felszerelése volt.
A nagyvállalat a fénykorában, az 1980-as évek elején a hazai egészség-ügyi és orvosi műszergyártás 90 %-át képviselte, berendezéseit és eszközeit a világ 60 országába exportálta. A mintegy 8 ezer dolgozót foglalkoztató vállalatkomplexum elektronikus diagnosztikai és terápiás készülékeket, röntgenberendezéseket, orvosi mechanikai berendezéseket, lélegeztető és altatógépeket, orvosi tömegeszközöket és kéziműszereket, egyszer használatos injekciós tűket gyártott, de komplett kórházi berendezéseket, műtőket és rendelőintézetek, laboratóriumokat és oktatóközpontokat is felszerelt.
Igazából nem volt „Váci út vállalat", törzsgyára mindenkor a Röntgen utcában működött, az 1972-ben történt korszerű rekonstrukciós átépítése is ott történt. A következő beruházási programban került kialakításra a vezér-igazgatóság, a fejlesztési- és a külkereskedelmi szervezet, valamint a bemutatóterem, s ekkor „jutott ki" igazából a nagyvállalat a Váci út frontra, ugyanis a központi irodaház bejárata ekkortól nyílott a Váci út 48/e-f. számról. Ez volt a címe az 1988-ban életre hívott Medicor Konszern-nek is, de a szervezetébe tartozó Medicor Kereskedelmi Rt, a Medicor Fővállalkozási Rt. és Medicor „Medorg" Szervezési és Számítástechnikai Rt. is ide címeztette magát mindaddig, amíg a Holding át nem helyezte központját a Tahi utcába.